• AK Parti Kuşadası İlçe Kongresi yapıldı…

  AK Parti’nin Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe oldu. Kongrede konuşan AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş “Önümüzdeki seçimlerde Kuşadalıların sandıktan AK Parti’yi seçim kazanmış olarak çıkaracağına inanıyorum” dedi.

  20:08:01 | 2018-01-28

  Kuşadası Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan kongrede Milletvekilleri MKYK Üyesi Mustafa Savaş, Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz, İl Başkanı Ahmet Ertürk, önceki dönem il Başkanı Ömer Özmen, İl Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş, Partili Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili hazır bulundu.

  Lokma hayrının yapıldığı, şehitler için dua okunduğu kongreye bazı STK temsilcileri ile muhalefet partisi temsilcileri de katıldı.

  Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Ali Kara, partinin neferi olduğunu ve kendisine tebliğ edilen her görevi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğini belirterek yönetimine ve arkadaşlarına teşekkür etti. Kara, kürsüden indikten sonra konuşmasında helallik istediği arkadaşları ile tek tek kucaklaştı.

  Ardından kürsüye gelen AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Kuşadası'nın AK Parti için zor bir bölge olduğunu belirterek daha önce beşinci parti çıktıkları ilçede bir dönem Belediye Başkanlığını kazandıklarını hatırlatarak, iyi bir strateji ile Kuşadası'nda yeniden AK Parti Bayrağını dalgalandırabileceklerine inandığını söyledi.

  AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş da konuşmasında, önümüzdeki seçimlerde Kuşadalıların sandıktan AK Parti’yi seçim kazanmış olarak çıkaracağını ve Kuşadası’nın da AK Belediyecilik hizmetlerinden nasiplenmeye başlayacağını belirterek, "İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde Kuşadası'nda bir başarı hikayesi yazacağız... Bu hikaye yazılırken kardeşiniz Mustafa Savaş sizinle kapı kapı dolaşarak çalışacak ve gönüllere dokunacak" dedi.

  Savaş'ın ardından kürsüye çıkan son isim ise İl Başkanı Ahmet Ertürk oldu...

  Ertürk kurulduğu günden beri AK Parti’nin millete hizmetin adresi olduğunu belirtti.

  Kuşadası'nda son birkaç seçimdir istedikleri sonuçları elde edemediklerini dile getiren İl Başkanı Ertürk "Bu demektir ki halkımızı onurlu, saygın ve güzel hizmetlere kavuşturmak için çok daha fazla çalışmamız lazım" dedi.

  Yerel seçimlerde adayların önemine de değinen Ertürk, vatandaş tarafından kabul gören adaylarla seçime gittikleri takdirde başarıyı yakalayacaklarını belirterek, "Nasıl olursa olsun halkımızın kabulünü gören isimleri bulup aday yaparak başarıyı yakalayacağız... Başarıyı yakalarsak Ankara'ya gidip Aydın'a Kuşadası'na hakettiği hizmetleri isteyeceğiz..." dedi.

  Ertürk konuşmasında adaylarını ne kadar erken belirlerlerse yerel seçimlerde başarıyı elde etme imkanına daha yakın olacaklarını belirterek, başarı için her şeyden önce çok çalışmak gerektiğini söyledi.

  İl Başkanı Ertürk konuşmasının sonunda teşekkür ettiği görevi Mustafa Gökçe'ye devreden İlçe Başkanı Ali Kara'ya önceki dönem İl Başkanı Ömer Özmen ile birlikte teşekkür plaketi ve çiçek verdi.

  Mustafa Gökçe başkanlığındaki AK Parti Kuşadası İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu:

  Abdurrahim Demir, Abuzer Gür, Ali Anıl Alkış, Ali Birinci, Cavit Çıkar, Elif Genç, Erdem Kırkaya, Fatih Sarıgöz, Fatma Güler Dinçer, Gökhan Sabri Belge, Halis Yıldız, İbrahim Aras Öztaş, İlhami Kayaalp, Kenan Gürlek, Mehmet Ali Gelturan, Ramazan Teker, Talat Akar, Türker Uygur, Ufuk Öğren, Ümit Kosacıoğlu, Vedat Ali Talmaç, Yaşar Çakır, Yunus Usta, Zeynep Alptekin.

  (Hasan KADİFE)