• Ali Deveci: “Birlikte isek güçlüyüz..”

  Nazilli’de basın toplantısı düzenleyerek CHP İlçe Başkanlığı adayalığına giden süreçte yol haritasını açıklayan Ali Deveci “Örgütümün adayıyım” mesajı verdi. Şöyle dedi: “Gün partimizi iktidara taşımak için birleşme günüdür. Yol arkadaşlarımız ile birlikte göreve talip olurken Yeni Cumhuriyet Halk Partisi değil Yeniden Cumhuriyet Halk Partisi diyoruz..”

  13:33:07 | 2019-11-18

  http://yavuzlarmylife.com

  Sorgusus sualsiz, ifadesi bile alınmadan kasıtlı olarak Milletvekili Süleyman Bülbül’ün kumpası ile alel acele CHP Nazilli İlçe yönetimince YDK’ya gönderilen Cavit Yenipazarlı, Erhan Algan, Feyzullah Erkut, Özlem Burcu Ugan, Yılmaz Deniz ve partinin ağır toplarından oluşan 30 kişilik bir gurupla düzenlediği kahvaltılı toplantıda basın mensuplarına açıklama yapan Ali Deveci, “Birlikte isek güçlüyüz” dedi.

  Kendisinin aday olmaya hiç niyeti olmadığı halde yol arkadaşlarının ortak kararı doğrultusunda Örgütün Adayı olmaktan kaçmadığını ve ilçe başkanlığına aday olduğunu söyleyen Ali Deveci, ülkenin siyasi ve ekonomik bir sıkıntıdan geçtiğini ve sıkıntıların da ancak Cumhuriyetin Kurucu Partisi CHP’nin iktidara taşınması ile ile aşıbalileceğine dikkat çekerken, tarihi önem taşıyan kongre sürecinin CHP’ye yakışır biçimde gerçekleşeceğine inandıklarını kaydetti.

  “Bizler bu seçimlere umudun, barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin sembolü olan, bireşimi temsil eden mavi  liste ile katılıyoruz” ifadeleriyle açıklamasını sürdüren Ali Deveci, “Gün partimizi iktidara taşımak için birleşme günüdür. Yol arkadaşlarımız ile birlikte göreve talip olurken Yeni Cumhuriyet Halk Partisi değil Yeniden Cumhuriyet Halk Partisi diyoruz. Görevimiz halkla iç içe umudun siyasetine dokunarak partimizi iktidara taşımaktır. Parti içi demokrasiyi tam anlamıyla hayata geçirmek için çalışacağız” dedi.

  Ali Deveci, CHP’nin kurucusu ve ilk genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Mayıs 1931’de toplanan genel kurulda yaptığı “Partide bir yanlışı gördüğünüz zaman kayıtsız şartsız eleştireceksiniz. Yapılan bir hatayı hoş görü göstermek son derece yanlıştır. Zararı yayarından büyük olur” sözüne vurgu yaparak konuşmasını sonlandırırken kendilerinin eleştiriye açık, şeffaf bir yönetim anlayışı ile partilileri kucaklayacaklarını kaydetti.