• Babacan: “Bahçeli krizlerin ortağıdır..”

  DEVA Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi. Babacan, Bahçeli’nin krizlerin ortağı olduğunu söyledi.

  21:55:21 | 2021-10-16

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Şanlıurfa Eyyübiye Olağan İlçe Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

  MERKEZ BANKASI BAŞKANLARI MEVSİMLİK İŞÇİYE DÖNDÜ

  Türkiye'nin 2013 yılında ekonominin iyi bir dereceye geldiğini savunan Ali Babacan, “Milli gelir tarihi zirveye ulaştı ancak hikaye buradan sonra kötü oldu. Aynı partinin eliyle her şey ters yüz oldu. Liyakat gitti, tek bir kişinin keyfi kararları geldi. Hukuk adalet ayaklar altına alındı. Türkiye gece yarısı kararnamelerle yönetilir hale geldi. Merkez Bankası Başkanları mevsimlik işçiye döndü. Bugün artık veliler uykusuz geceler geçiriyor” dedi.

  DEVLET BAHÇELİ KRİZLERİN ORTAĞIDIR

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2001 ekonomik krizinde de hükümetin ortağı olduğuna dikkati çeken Babacan, “Bu kadar kriz var. Bahçeli de bu krize ortak tıpkı 2001 yılında olduğu gibi. Bahçeli krizlerin ortağıdır. Sayın Erdoğan kusura bakmasın demokratik kazanımlarımızın eskiye dönmesine izin vermeyeceğiz. Her fırsatta bizim yönetimimizin başarıları ile övünüyor Sayın Erdoğan. Son yılların başarısını neden anlatmıyorsun? Merkez Bankası'nın faizi Avrupa'nın en büyüğüdür. Dolar her an artıyor, enflasyon artıyor. Madem alanım ekonomi diyorsun neden düzeltmiyorsun? Çünkü düzeltemezsin” diye konuştu.