• Bülbül’den bir soru önergesi daha..

  CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli-Beydağ ve Köşk-Ödemiş yolunu meclise taşıdı…

  11:16:30 | 2019-07-30

  Milletvekili Bülbül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turan tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM’ne soru önergesi verdi.

  “Büyük Menderes ve Küçük menderes ovalarında üretim ve ticaret yapan vatandaşlar, bu alanlara gitmek, ürünleri taşımak için kullandıkları yol Nazilli-Beydağ (40 km) ve Köşk-Ödemiş (65 km) yollarıdır. Ancak bu yollar büyük ölçüde tehlike arz etmektedir. Bu yollar için genişletme ve tünel açma çalışmaları yapılacağı belirtilse de hazırlanan projeler tozlu raflarda kalmaya mahkum olmuştur” diyen Milletvekili Bülbül’ün cevaplanmasını istediği soruları şöyle:

  1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, bu iki proje için Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu’na teklif yapıldı mı? Yapıldı ise teklifin sonucu ne olmuştur?

  2- 2017 yılında yolun iyileştirileceğinin yatırım planlamasına alındığı ve ihaleye çıkılacağı söylenmiştir. Bu konuda ihale yapılmış mıdır? Yapılmış ise ihale sonucu ne olmuştur? Uygulama işlemleri neden gerçekleştirilmemiştir?

  3- Nazilli-Beydağ, Köşk-Ödemiş yollarının yapılmamış olması sebebiyle 2010 ile 2019 yılları arasın bu yollarda kaç adet trafik kazası olmuştur? Bu trafik kazaları sebebiyle kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir? Kaç vatandaşımız yaralanmıştır?