• Erdem’den, “Beceriksizler” suçlaması…

  CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın basın açıklamasına cevap veren Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni “Beceriksizle” suçlayarak, “Bu barajları yapma becerisini gösteremediler. . Kendi beceriksizliklerinin suçunu başkalarının üzerine atmaya ve zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar” sözleriyle eleştirdi.

  02:19:16 | 2018-03-20

  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın yaptığı basın açıklamasına, yazılı açıklama ile cevap verdi.

  CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Sarıçay ve Beşparmak Barajları’nın yapımı için 3,5 yıl önce Aydın halkına söz verdiğini bir kez daha hatırlatan Milletvekili Erdem, “Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Söke’ye yönelik hayata geçirmeyi plandığı projeleri paylaşırken Bağarası Beldesi Çalışlı Köyünde DSİ tarafından sürdürülen Sarıçay Barajı Projesini, seçilmeleri halinde hemen ihaleye çıkılarak hayata  geçireceklerini söylemiş, bu konuda fizibilite çalışmalarının tamamlandığını belirterek projeyi ihale aşamasına getirdiğini kamuoyuna açıklamış ve ‘Sarıçay Barajı ile Kuşadası ve Söke’nin içme suyu  sorununu çözmekte kararlıyız. Bu projeyi çok önemsiyoruz’ demişti. 3,5 yıldır çok önemsiyorum dediği proje için bir şey yapayan Sayın Özlem Çerçioğlu ona buna talimat verip adamlarının eline tutuşturduğu açıklamalarla kamuoyunu yanıltıcı, algı yönetimi amaçlı açıklama yaptırmayı adet haline getirdi” dedi.

  “BİZ HATIRLATMASAK, UNUTTURACAKLARDI..”

  “Seçimden önce söz verdikleri  Sarıçay ve Beşparmak Barajları’nı biz hatırlatmasak unutturacaklardı” diyen Milletvekili Erdem, “2014 yerel seçiminden tam 3.5 yıl sonra ASKİ tarafından DSİ’ye bir sayfa yazı yazıp ‘biz bu barajları yapamıyoruz siz yapın’ demekle işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Eğer biz hatırlatmasak o yazıyı da zaten yazmazlardı” dedi.

  “BECERİKSİZLER…”

  ASKİ’nin 3.5 yıl Sarıçay ve Beşparmak Barajlarları ile ilgili hiçbir şey yap(a)madığını kamuoyunun dikkatine sunan Milletvekili Mehmet Erdem Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni “Beceriksizle” suçlayarak, “Bu barajları yapma becerisini gösteremediler. CHP’li Sefa Sirmen Kocaeli Belediye Başkanı iken içme suyu amaçlı Yuvacık Barajı’nı yapmıştı. Bunlar kendi partilisi Sefa Sirmen kadar bile olamadılar. Kendi beceriksizliklerinin suçunu başkalarının üzerine atmaya ve zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

  “KENDİNİZİ DEV AYNASINDA GÖRMEYİN..”

  Milletvekili Erdem açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

  “Bir sürü polemik ve bahaneler uydurup kamuoyunu yanıltmayı maharet sayıyorlar.

  ‘Barajların yapımını Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapamadık DSİ yapsın’ diyorsanız öyle bir sayfa yazı yazmakla sonuç alamazsınız. Sayın Çerçioğlu madem halka barajların yapımıyla ilgili söz verdi. Sözünü yerine getirmek için çalışması gerekir. ‘Bu barajları DSİ yapsın’ diyorsanız, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile görüşürsünüz ve sonuç almaya çalışırsınız. Orman ve Su İşleri Bakanlığı kurumsal ve protokol manasında sizden altta bir kurum değildir. Bir sayfa yazıyla, kendinizi dev aynasında görüp adamlarınıza yaptırdığınız emrivaki açıklamalarla sonuç alınacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Size mütevazi olmayı tavsiye ediyoruz.”