• Erdem’den “Cumhur İttifakı” yorumu..

  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “Cumhur İttifakı” protokolünün YSK’ya teslim edildiğini duyurdu. Erdem, “Cumhur İttifakı”nı yorumlarken, “Cumhur İttifakı, Türkiye üzerine oynanan oyunları bozacak hayırlı bir ittifaktır. Türkiye tarihinde gelecekte hayırla yadedilecek bir ittifak olacaktır” dedi.

  22:34:49 | 2018-05-05

  Milletvekili Erdem yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

  “Cumhur İttifakı” protokolü AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından imzalandı ve YSK’na teslim edildi. Ülkemiz ve Aziz Milletimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Büyük Birlik Partisi de bu ittifaka destek veriyor. 

  “Cumhur İttifakı” Türkiye üzerine oynanan oyunları bozacak hayırlı bir ittifaktır. 

  Türkiye tarihinde gelecekte hayırla yadedilecek bir ittifak olacaktır. Bu ittifak Türkiye’nin bütünlüğünü, bağımsızlığını, birliğini, diriliğini ve geleceğini tüm siyasi hesapların üzerinde tutan bir anlayışla hazırlanmıştır. 

  Yeni dönemde halkın direkt olarak seçtiği hükümeti yönetecek güçlü bir Başkan ile halkın oylarıyla seçilen daha güçlü ve istikrarlı bir parlamento Türkiye’nin çok daha hızlı gelişmesine ve büyümesine vesile olacaktır. 

  Cumhur İttifakı, dış güdümlü 15 Temmuz hain FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında yerli ve milli bir iradenin ürünüdür. 

  7 Ağustos 2016’da Yenikapı’da ortaya çıkan milli mutabakat anlayışı sonucu bugünlere gelinmiştir. Cumhur  İttifakı yeni Başkanlık Hükümeti sistemiyle Türkiye’yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak bir irade ortaya koymuştur. 

  Dışarıdan ve içeriden her türlü saldırının yapıldığı, sırayla kirli senaryoların devreye konduğu bu hassas dönemde yapılacak olan 24 Haziran seçimlerinin önemi kat be kat artmıştır. Cumhur İttifakı sadece bir seçim İttifakı değil Türkiye’nin bekası için hasbi bir birlikteliktir. Seçimlerden sonra da yeni Başkanlık Hükümet Sistemi’nin tüm yapısal özellikleri ile uygulanması için devam edecek bir birlikteliktir.  Halkımız sağduyusu ve ferasetiyle hasbi kurulan Cumhur İttifakıyla  kirli hesaplar içerisinde kurulan ittifakları çok iyi ayırt edecek ve Cumhur İttifakı’na tam desteğini gösterecektir. 

  Cumhur İttifakı iyi niyetle kuruldu. Hayırlı niyetle yola çıkanlar hayırlı sonuca ulaşır. 

  Cumhur İttifakı ile Türkiye’nin geleceği hayırlı ve aydınlıktır.”

  İŞTE YSK'YA VERİLEN CUMHUR İTTİFAKI PROTOKOLÜ: