• Erkan Karaarslan itirafçı mı oldu?

  FETÖ’nün Yerel Yönetimler İmamı olarak anılan Firari Erkan Karaaslan’ın yurt dışına kaçmadığı, Türkiye’de yaşadığı ve “itirafçı” olduğu yönünde ciddi iddialar var. O nedenle Aydın BŞB başta olmak üzere CHP’li bazı belediyelere operasyonlar gelebilir, her an yeni görevden uzaklaştırmalar, gözaltılar hatta tutuklamalar yaşanabilir. Belediye Başkanlarının yanı sıra, bazı Başkan Yardımcıları ve Müdürler olmak üzere birçok çalışanın ciddi anlamda başı ağrıyabilir.

  21:36:07 | 2017-12-19

  http://www.ilkhaber.biz yazarı Arslan Ariç belediyelere operasyonları yorumladı.

  Yazarın kaleme alıp yayınladığı yazıda belediyelere yönelik her an operasyonlar olabileceğine vurgu yapılırken tutuklamalar, gözaltılar olabileceğine dikkat çekildi.

  İşte Arslan Ariç’in o yazısı:

  BELEDİYELERDE GÜNDEMİ DEĞİŞTİRECEK GELİŞMELER YAŞANABİLİR.!

  Belediyelere yönelik operasyonlar hız kesmeden sürüyor. Son olarak, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.

  AK Partili Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa ettti.

  Hükümet kanadından yapılan açıklamalara bakıldığında operasyonların devam edeceği görülüyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre önce “Şu anda da bazı belediyelerin sorunlu olduğuna dair birçok şey geliyor kulağımıza. O tür sorunlu belediyelerle ilgili olarak, ilgili partiler problemi kendileri çözmek isterlerse zaten gereğini yaparlar. Aksi takdirde İçişleri Bakanlığı'mızın Mülkiye müfettişleri devreye girmek durumunda kalabilir. Bütün belediyeler zaten inceleniyor, takip ediliyor. Bir şey yakalanırsa, gerekli müdahale elbette yapılır” demişti

  Benzer uyarılar İç İşleri Bakanı tarafından da yapılmıştı.

  Geçtiğimiz ay Müfettişler AK Partili Tuzla Belediyesi’nde günlerce derin bir inceleme yaptıktan sonra raporlarını tamamlayarak Belediye’den ayrıldı.

  Bir kaç hafta önce, Sayıştay Müfettişlerinin yanı sıra, İç İşleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri 10 teknik elemanla Kartal Belediyesi’nde inceleme başlattı. Bu incelemeler başka belediyelerde de sürüyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, geçtiğimiz günlerde Üsküdar Ümraniye Metro hattının açılışında yaptığı konuşmada konuya değinerek "Ataşehir'de arkadaşlarımız en güzel şekilde ortaya koydu. Daha çok şeyler değişecek" sözleri, belediyelerde operasyonların süreceği ve daha farklı gelişmeler yaşanacağının işaretidir.

  * * *

  Edindiğim kulis bilgilerine göre, soruşturma ve incelemelerin sürdüğü bazı belediyelerde her an yeni görevden uzaklaştırmalar, gözaltılar hatta tutuklamalar yaşanabilir.

  Şimdi gelelim meselenin özüne, acaba soruşturma ve inceleme yapılan bazı belediye başkanlarının, FETÖ’nün Belediyeler İmamı olduğu iddia edilen ve birçok belediyeye çok sayıda şirketi ile danışmanlık yapan Erkan Karaarslan ile bağlantısı tespit edilmiş olabilir mi?

  Ya da Erkan Karaarslan “itirafçı” olup bazı şeyleri itiraf etmiş olabilir mi?

  Bu olayla ilgili meseleyi şöyle özetlersek;

  FETÖ terör örgütene üye olmak ve örgüte finans sağlamak iddiasıyla Mersin 7 Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve 14 ay Hatay Cezaevi’nde tutuklu kalan Erkan Karaarslan, 29 Eylül 2017 günkü duruşmada mahkeme tarafından hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak “Adli Kontrol Şartı” ile tahliye edildi.

  Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı mahkemenin tahliye kararına  itiraz etti. İtirazı değerlendiren 7. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 Ekim günü Erkan Karaarslan hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

  Ancak iddia o ki, Karaarslan tahliye edildikten sonra Emniyete gidip imza vermemiş kayıplara karışmıştı. Karaarslan’ın, yurt dışına kaçtığı veya kaçırıldığı da iddialar arasında..

  Bu arada Karaarslanın yurt dışına kaçmadığı itirafçı olduğu ve Türkiye’de yaşadığı itirafçı olduğu ve bir Yat da yaşadığı yönünde ciddi iddialar bulunuyor.

  Eğer bu iddialar doğru ise, özellikle CHP’li bazı Belediyelerde ciddi operasyonlar gündeme gelebilir. Belediye Başkanlarının yanı sıra, bazı Başkan Yardımcıları ve Müdürler olmak üzere bir çok çalışanın ciddi anlamda başı ağrıyabilir.

  Ayrıca, belediyelere yönelik başlatılan operasyonların Karaaslan’ın Cezaevi’nden tahliye edilmesinden sonraya rastlaması da manidardır.

  * * * 

  Türkiye Genelinde ki AK Parti’li, CHP’li ve MHP’li birçok belediyeye danışmanlık hizmeti veren ve FETÖ’nün Belediyelerin İmamı olarak bilinen Erkan Karaarslan'ın, danışmanlık yaparak 30 milyon liradan fazla haksız kazanç sağladığı belirlenmişti.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan'ın CHP'li belediye başkanlarıyla görüşerek Erkan Karaarrslan'ı danışman olabilmesi için referans gösterdiği iddia edilmişti.

  Tüm bu yaşananlar değerlendirildiğinde, önümüzde süreçte bazı belediyelerde gündemi değiştirecek şok gelişmeler yaşanabilir.!

  http://www.ilkhaber.biz/haber/aric-belediyelerde-gundemi-degistirecek-gelismeler-yasanabilir-h5086.html