• FETÖ bağlantılı başkanlara af yok..

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hangi parti’den olursa olsun FETÖ ile iltisakı olan belediye başkanlarının gözünün yaşına bakmayız” demişti. Adana Ceyhan Belediye Eski Başkanı Alemdar Öztürk FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı…

  21:42:03 | 2017-12-11

  İçişleri Bakanlığınca, yürütülen soruşturmalar kapsamında AK Parti'den daha önce ihraç edilen ve ardından görevden alınan Adana Ceyhan Belediye Eski Başkanı Alemdar Öztürk, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Görevden alınan Ceyhan eski Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ile birlikte 11 kişi gözaltına alındı.

  Alınan bilgiye göre, Adana Eminyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ceyhan Belediyesi Eski Başkanı Alemdar Öztürk'ü gözaltına aldı. Operasyon kapsamında, 3'ü meclis üyesi, 3'ü Ceyhan Ticaret Odası'ndan, 4'ü de Ceyhan Belediyesi çalışanı olmak üzere 10 kişi daha gözaltına alındı.

  Gözaltına alınan 11 kişinin terör örgütü FETÖ'ye belediyeden kaynak aktardıkları ve finans sağladıkları iddia ediliyor.

  EŞİNİ KOORDİNATÖR YAPMIŞTI

  AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Alemdar Öztürk eşi Hatice Kübra Öztürk'ü Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörlüğü görevine getirmiş, hakkında bazı usulsüzlük iddiaları gündeme gelmişti.

  2017 yılı Ocak ayında eşini belediye başkan yardımcısı yaparak “özel nüfuz kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak, AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek” iddiaları ile AK Parti Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edilen Öztürk, 15 Haziran 2017 tarihinde görevden alınmıştı.