• Milletvekili Savaş’ın erken seçim görüşü…

  Milletvekili Savaş: “Devletimizin büyümesi adına şer odaklarının engellemeye çalıştığı Cumhurbaşkanlığı sistemi hayati önemdedir. Erken seçim kararı, Türkiye’nin önündeki engellerin üzerinden atlamasına yardımcı olmak için alınan bir karar olmuştur.”

  14:39:13 | 2018-04-19

  Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Savaş, bu gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim kararını açıklamasının ardından yaptığı yazılı açıklama ile görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi çok daha fazla büyütmekte kararlı olan AK Parti iktidarımız büyümenin önündeki engelleri de yok etmekte ısrarcıdır” diyen Vekil Savaş’ın açıklaması şöyle:

  “Büyüyen, gelişen ve dünya siyasetinde çok daha fazla söz sahibi olan Türkiye, bazı çevreleri rahatsız etmiştir. Bu nedenle Türkiye’yi yolundan alıkoyma çabası güden bu şer güçler “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi”ne kalkışmıştır. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve aziz milletimizin kudreti karşısında hezimete uğramışlardır.

  Görülmüştür ki devletimizin büyümesi adına şer odaklarının engellemeye çalıştığı Cumhurbaşkanlığı sistemi hayati önemdedir. Bugün iç ve dış politikada alınan kararların devletin tüm kurumlarınca hızla hayata geçirilmesinin ne denli önemli olduğu çok net bir şekilde görülmektedir. Çünkü Devletimiz büyümekte, milletimiz de daha fazla kalkınmakta kararlıdır.

  Bu irade Cumhur ittifakı ile kendisini çok net bir şekilde göstermiş, bu vesile ile aziz milletimizin onayı için erken seçim kararı alınmıştır.

  Erken seçim kararı, ülke siyasi tarihimizde yaşanan siyasi krizler neticesinde alınan kararlar gibi olmamış, aksine kalkınma hamlesinde şahlanan bir Türkiye’nin önündeki engellerin üzerinden atlamasına yardımcı olmak için alınan bir karar olmuştur. Milletimizin bu irade yönünde sandıktan çıkaracağı destek sadece bugün için değil, gelecek nesillerimiz yani yarınlarımız için alınmış tarihi bir karardır.

  Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi çok daha fazla büyütmekte kararlı olan AK Parti iktidarımız büyümenin önündeki engelleri de yok etmekte ısrarcıdır.

  Bundan dolayı milletimiz 24 Haziran 2018 Pazar günü 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüyen büyük ve güçlü Türkiye’nin yolunu açacaktır.

  24 Haziran 2018 günü gerçekleşecek seçimin ülkemize, milletimize, devletimize ve Aydınımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”