• Mustafa Savaş kendini savundu…

  OMUZ ATMADIM, KENDİSİ BANA YER VERDİ… Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın Aydın'a ADÜ’ye gerçekleştirdiği ziyareti sırasında, protokolde Yıldırım'la birlikte yürüyen Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na omuz attığı iddia edilen Mustafa Savaş, yaptığı açıklamada “Omuz atmadım, kendileri bana yer verdi. Bunu en iyi Çerçioğlu’nun kendisi biliyor. Çerçioğlu’na omuz attığım ithamı tamamen asılsız olup karalamaya yönelik art niyetli bir itibarsızlaştırma sürecidir” sözleri ile savundu.

  16:33:29 | 2019-10-26

  AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın da katıldığı Adnan Menderes Üniversitesi'nin 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni’nine Mustafa Savaş-Özlem Çerçioğlu’nun “Omuz attı- atmadı” tartışması damga vurdu. Basın ve görsel medya haberi “Mustafa Savaş Özlem Çerçioğlu’na omuz attı” şeklinde verirken Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan şu ana kadar bunu doğrulayan bir açıklama gelmedi.

  Törene katılan eski Başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı karşılamaya gelen isimler arasında AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da yer aldı. Mustafa Savaş, yazılı, görsel ve sosyal medyada yankı bulan haber üzerine yaptığı basın açıklaması ile konunun çarpıtıldığını belirterek “Bu itham tamamen asılsız olup karalamaya yönelik art niyetli bir itibarsızlaştırma sürecidir” dedi.

  Protokol heyetine arkadan yetişmek üzere hızlı adımlarla yürürken Binali Yıldırım’ın yanında yürüyen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na arkadan seslenerek kendisine yer vermesi için ricada bulunduğunu ve bunun akabinde Çerçioğlu’nun da hızlı bir şekilde yana doğru çekilerek kendisine yer verdiğini söyleyen Mustafa Savaş “Basında ve sosyal medyada yer bulan bütün bu iddiaların yalan olduğunu en iyi bilen kişi de Sayın Özlem Çerçioğlu'dur” dedi. Ancak, Özlem Çerçioğlu’ndan bu olayı doğrulayacak hiçbir açıklama şu ana kadar yapmadı.

  AK Parti Aydın Milletvekili ve TMBB KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’ın kamuoyuna yaptığı basın açıklaması şöyle:

  “Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Yılı Açılışı kapsamında ilimizde gerçekleştirilen bir programda yaşandığı iddia edilen ve gerek sosyal medyada gerekse haberlerde yer bulmaya devam eden bir olayla ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.

  1- Haberlerde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu'na omuz attığım gibi yakışıksız ithamlarda bulunulmaktadır.

  Bu itham tamamen asılsız olup karalamaya yönelik art niyetli bir itibarsızlaştırma sürecidir.

  2- Haberde konu olan kamera çekimleri ters açıdan çekilen görüntüler olduğu için, saygıdeğer basın mensuplarının elinde karşı cepheden çekilen videolar var ise, bunların da yayınlanması durumunda olayın haberde anlatılan şekilde olmadığı açıkça görülecektir.

  3- Protokol heyetine arkadan yetişmek üzere hızlı adımlarla yürürken Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza arkadan seslenerek yer vermesi hususunda ricada bulunduğum ve bunun akabinde kendilerinin de hızlı bir şekilde yana doğru çekilerek bana yer verdiği hususu açıkça görülecektir. Basında ve sosyal medyada yer bulan bütün bu iddiaların yalan olduğunu en iyi bilen kişi de Sayın Özlem Çerçioğlu'dur.

  4- Programda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ile tokalaşmadığım yönünde haberler de paylaşılmakta olup, bu bilgi de tamamen yalandır. Tokalaşma anımıza ait görseller de farklı haber portallarında haber olarak yerini almıştır.

  5- Geride bıraktığımız 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde rakibimizin bir kadın, bir anne, bir eş olduğunu her platformda dile getirmiş, bu nedenle siyaseti hiç bir zaman ve hiç bir ortamda çirkinleştirmeyeceğimizi ifade etmiş olmamıza karşın böyle bir haberle itibarsızlaştırma yoluna gidilmesi tamamen kasıt ve art niyete yönelik bir süreçtir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”