• SP Aydın İl Kongresi yapıldı…

  Ali Söğüt’ün il başkanı seçildiği kongrede konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, “AK Parti iktidarında Türkiye’nin hiçbir sorunu kalmayacaktı. Ama maalesef geldiğimiz nokta; deniz bitti, karaya vurduk, sosyal hayatımızda ciddi bir çürüme var, dış politikamızda ise büyük bir kaos var” dedi.

  13:44:16 | 2017-12-11

  HABER: YALÇIN YILDIRIM

  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Kongre’si yapıldı. Gar tesislerinde gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığıı’nı SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç yaptı. Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Halis Günday, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Aytaç Arslan ve Yönetimi, İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner ve Yönetimi ile Vatan Partisi İl yöneticilerinin misafir olduğu kongrenin açılışını yapan Divan Başkanı SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, “Kudüs Siyonistlerin başkenti olamaz” dedi.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden kongrede faaliyet raporu ile hesap raporu okunup oylandı. Daha sonra siyasi konuşmalara geçildi.

  Kongreye katılan SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan yaptığı konuşmasında ülke gündemine dair gelişmeleri değerlendirdi.

  Ülkenin çok büyük sıkıntılardan geçtiğini belirterek konuşmasına başlayan Doğan, vaadedilen beklentilerin yerine getirilmediğini kaydederken, “Çok büyük umutlarımız vardı. Bize vaat edilen çok güzel şeyler vardı. Mesela Gazze’ye gidecektik olmadı. Şamda Cuma Namazı kılacaktık olmadı. Cudi Dağlarında hep beraber halay çekecektik olmadı. Karadeniz Dağlarında hep beraber horon tepecektik yine olmadı. Anayasa Mahkemesi üyeleri değişince her şey değişti. Askeri vesayet kalkınca beklentilerimize cevap verilecekti. Cumhurbaşkanı iktidar partisinden birisi olduğunda Türkiye’nin hiçbir sorunu kalmayacaktı. Ama maalesef geldiğimiz nokta; deniz bitti, karaya vurduk, sosyal hayatımızda ciddi bir çürüme var, dış politikamızda ise büyük bir kaos var” dedi.

  “Sorunlarımızı kim çözecek? Sıkıntılarımızı kim ortadan kaldıracak?” diye sorarak sözlerini sürdüren SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan konuşmasına şöyle devam etti:

  “BÖYLE BİR ZİHNİYET SORUNLARIMIZI ÇÖZEMEZ..”

  “Köprü yapmayı ekonomiye yatırım zanneden ve yapmış olduğu köprüden geçenlerden 15 TL, geçmeyenlerden 25 TL para alan bir yaklaşım bizim ekonomik sorunlarımızı asla çözemez. Okul yapmayı eğitime yatırım zanneden, hastane yapmayı sağlığa yatırım zanneden, adalet sarayı yapmayı adalete yatırım zanneden bir zihniyet sosyal hayatımızdaki çürümeleri asla durduramaz. Bunun yanında özellikle tarih boyunca dostumuz olmuş ülkeleri düşman haline getiren, düşmanlarımızı da dost zanneden bir mantık, bir politika dış politikada şahsiyetli bir duruş sergileyemez. Bu topraklarda siyaset yapan bir hareket altını çizerek söylüyorum eğitimin merkezine güzel ahlakı, ekonominin merkezine helal lokmayı, sosyal hayatın merkezine İslam kardeşliğini, dış politikanın merkezine İslam birliğini yerleştirmediği sürece başarılı olamayacaktır. Biz ekonominin merkezine helal lokmanın yerleştirilmediği bir sistem kurarsak bu ülkede yaşayan herkesin evinin başında icra memurlarının beklediği bir ülke haline geliriz. Biz eğitimin başına güzel ahlakı yerleştirmezsek imam hatiplerin bile önünde polis beklediği bir ülke haline geliriz. Biz sosyal hayatın başına İslam kardeşliğini yerleştirmezsek aynı camide namaz kılanların, aynı okulda okuyan öğrencilerin, aynı işyerinde çalışan insanların arasına fitnenin sokulduğu bir ülke haline geliriz. Biz dış politikanın merkezine İslam Birliğini yerleştirmezsek müttefikimiz olarak ilan ettiğimiz ülkelerin gözümüzün içine baka baka düşmanlarımıza ve tetör örgütlerine silah vermesini izlemek zorunda kalırız. Ve yine bütün İslam Aleminin imani bir meselesi olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine bir şey yapamayacak kadar aciz bir noktaya geliriz. Neymiş Kudüs İsrail’in başkentiymiş. Bu küstahça yaklaşımı biz çok gördük ama hepsine de haddini bildirdik. Eceli gelmiş hainin tavrıdır bu tavır. Ama ben burada dikkatinizi başka bir noktaya çekmek istiyorum. Şimdi bütün ülke ayakta, bütün İslam alemi ayakta Amerika’yı, İsrail’i kınıyoruz. Ama bu çok yanlış, neden çünkü Amerika’da, İstail’de inancının ve cibiliyetinin gereğini yapıyor. Bizim kızmamız gereken onlar değil. Bizim kızmamız gereken inancının gereğini yerine getirmeyen Müslüman idarecilerdir. Eğer bu gün Müslüman idareciler inançların gereğini yaparak ona uygun adımlar atmış olsalardı Amerika’nın haddine miydi Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmek. İsrail’in haddine miydi Filistinli kardeşlerimizi öldürmek. Biz bundan sonra kendi yapmamız gerekenlere yoğunlaşmak mecburiyetindeyiz.”

  “KENDİ OYUNUMUZU KURMADIK, KAYBETTİK..”

  AK Parti’nin bu noktaya gelmesinde üç temel hata yaptırıldığını sözlerine ekleyen SP Genel

  Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, AK Parti’nin iktidarı döneminde hiçbir meselede kendi oyununu kuramadığını, başkasının kurduğu oyunlara girdiğini ve girdiği bütün oyunları kaybettiğini söyledi. Şöyle devam etti:

  “İşte Suriye… Suriye’de oyunu bir kurmadık girdik ve kaybettik. Ekonomide oyunu biz kurmuyoruz ve ülkede yaşayan esnaf, işadamı ve insanları bankalara mahkûm ettik. Eğitimde oyunu biz kurmadık, girdik 15 yılda 6 tane bakan değiştirdik. Kendine ait milli oyunu kurmadığın zaman egemen güçlerin oyuncağı olursun. Halbuki bizler bin yıl boyunca bütün meselelerde kendi oyunumuzu kendimiz kurduk. Şu anda öyle bir noktaya geldik ki, ya tarihimize inancımıza uygun her alanda kendi oyunumuzu kurup bütün oyunları bozacağız veya oyun kurucuların oyuncağı olmaya devam edeceğiz. Yetmedi AK parti bütün meselelerin şekli ile uğraştı özü ve içeriği ile uğraşmadı. Bütün kurumlarımızın itibarsızlaştırıldı, bütün kurumlarımız sulandırıldı, yönü kıblesi değiştirilmesi gereken kurumlarımızın genleri ile oynandı ve şu anda bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Yetmedi koskoca ülke bireyselleştirildi. Şöyle bir ülke olur mu? Her şeyi bir kişi biliyor. Her şeyi bir kişi görüyor. Her şeyi bir kişi düşünüyor. Her şeyi bir kişi konuşuyor. Ama o bir kişi her işin sonunda yanıldığını söylüyor. Yanıldığı zaman da bunun bedelini kendisi değil bu millet, bu ülke çekiyor.”

  Mesut Doğan, oyu ne olursa olsun Saadet Partisi’nin dünyanın en büyük siyasi hareketi olduğunu sözlerine ekledi.

  ALİ SÖĞÜT İL BAŞKANI SEÇİLDİ..

  Siyasi konuşmaların ardından tek liste ile seçime giren Ali Söğüt SP İl Başkanlığına seçildi.

  Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

  Abdülmüttalip Özdemir, Tayfun Şaylı, Edol Yörük, DavutKaya, Fatih karahan, Fevzi Deveci, Fevzi Karayılan, Hilmi Esgin, İbrahim Danacı, İhsan Yıldırım, Kadir Ali Yelken, Kamil Kavaklıoğlu, Kamuran Karaş, Ergün Yıldırım, Mehmet Yetkin, Mehmet Karasoy, Nihat Aslan, Nurettin Uygur, Osman Yürekli, Seren Atalay, Sıdık Yaşar, Süleyman Karakaya, Şerafettin Akyüz, Ayşe Yıldırım, Durkadın Yelken.

  GENEL MERKEZ DELEGELERİ

  Ali Söğüt, Abdükkerim Sarıca, Avni Demirtaş, Fahrettin Öztürk, Gönül Söğüt, Hakan Türkyılmaz, Harun Bayram, Harun Özdemir.