• ASKİ’DEN KOÇARLI’DA YOĞUN MESAİ

  Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Koçarlı’da alt yapı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

  13:25:43 | 2015-04-13

   

  Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Koçarlı’da alt yapı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçenin sorunlarını birer birer çözüme ulaştıran ASKİ ekipleri Çakmar ve Gaffarlı mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

   

   

  YAĞMUR ÇİLE OLMAKTAN ÇIKIYOR

   

  ASKİ ekipleri, yoğun yağışlardan olumsuz etkilenen Çakmar Mahallesi için kolları sıvadı.150 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı çalışması başlatan ekipler çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışmada 200’lük koruge boru kullanıldı. Sabah erken saatlerde başlayan çalışma aynı gün içinde tamamlandı.

   

  İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR

   

  ASKİ ekipleriÇakmar’da sürdürülen yağmur suyu hattı çalışmasının yanı sıra mahallenin içme suyu sorunlarına da el attı. İçme suyu deposundan gelen ve dere yatağında bulunan içme suyu isale hattında çalışma başlatan ASKİ ekipleri eskiyen hattı yeniledi. 300 metre uzunluğundaki çalışmada 32mm’lik polietilen boru kullanıldı. Ayrıca içme suyu deposunda da bakım çalışmaları başlatan ASKİ ekipleri depo çıkış vanalarını yeniledi.

   

  GAFFARLAR’DAKİ İÇME SUYU ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

   

  ASKİ ekiplerinin Koçarlı’da sürdürdüğü çalışmaların bir ayağı da Gaffarlar Mahallesi’ndeydi. Eskiyen ve sorun çıkaran içme suyu hattını yenilemek için kolları sıvayan ASKİ ekipleri zaman kaybetmeden çalışma başlattı. 250 metre uzunluğunda ki çalışmada 32mm’lik polietilen boru kullanıldı. Tamamlanan çalışmanın ardından mahalle yeni içme suyu hattına kavuştu.