• Aydın BŞB’den “Kara kış destek paketi..”

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik "Kara Kış Destek Paketi"ni hayata geçirdiklerini duyurdu.

  16:11:37 | 2021-10-28

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, hayata geçirdikleri yeni destek paketiyle ilgili açıklama yaptı.

  Başkan Çerçioğlu, yaptığı açıklama şunları kaydetti:

  "Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi yaklaşan kara kışta da vatandaşımızın yanında olacağız. Bunun için Kara Kış Destek Paketimizi başlatıyoruz. Yaklaşmakta olan kara kışın etkilerini bir parça olsun azaltmak için ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yakacak yardımı, işsiz, gelirsiz kalmış vatandaşlarımıza gıda yardımı, hasta ve yaşlı vatandaşlarımıza yemek yardımı, öğrencilerimize eğitim desteği ve barınma yardımı yapacağız. 

  İçinde bulunduğumuz zor günleri bölüşerek ve yardımlaşarak atlatacağız. Vatandaşlarımızın mutfağından eti, ekmeği, peynir, yoğurt ve temel gıda maddelerini eksik etmeyeceğiz. Aydın’da hiç kimse üşümeyecek, hiç kimse yatağa aç girmeyecek, hiçbir çocuk eğitim hakkından mahrum kalmayacak ve hastalar, yaşlılar yalnız bırakılmayacak.

  Vatandaşlarımız şundan emin olsunlar ki, Aydın Büyükşehir Belediyesi her zaman olduğu gibi bu zor zamanlarda da yanlarında olacak.”