• CHP’li Gökmen: “Tek kadın diktatörlüğüne de hayır!..”

  CHP İncirliova İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Osman Gökmen, “Siyasette tek adam diktatörlüğüne hayır deyip tek kadın diktatörlüğüne evet diyorsan sende akide şekeri olmuşsun. Ben hep şunu söyledim. Siyasette tek adam diktatörlüğüne de tek kadın diktatörlüğüne de hayır..” şeklindeki ifadelerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderme yaparken istifasının sorumlusu olarak da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun “Tek kadın diktatörlüğüne” işaret etti.

  23:18:12 | 2017-02-07

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İncirliova İlçe Başkanı Osman Gökmen, görevinden istifa ederken yaptığı açıklama oldukça dikkat çekti.

  CHP İncirliova İlçe Teşkilatı’nın 27 Kasım 2015 tarihinde yapılan ve 3 adayın yarıştığı 11. Olağan Kongresi’nde 80 delegenin oyuyla ilçe başkanlığına seçilen Gökmen’in sürpriz istifasının nedenleri de ortaya çıktı.

  İstifasıyla ilgili, “Çok sevdiğim CHP İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettim. Beni yalnız bırakmayan yönetim kuruluna, kadın ve gençlik kollarına, partililerimize ve İncirliova halkına teşekkür ve özürlerimi belirtiyorum” şeklinde açıklama yapan ancak daha sonra sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklama ile gerçekleri kamuoyuna duyuran Osman Gökmen, “Siyasette tek adam diktatörlüğüne hayır deyip tek kadın diktatörlüğüne evet diyorsan sende akide şekeri olmuşsun. Ben hep şunu söyledim. Siyasette tek adam diktatörlüğüne de tek kadın diktatörlüğüne de hayır..” şeklindeki ifadelerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderme yaparken istifasının sorumlusu olarak da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun “Tek kadın diktatörlüğüne” işaret etti.

  CHP İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Osman Gökmen sosyal paylaşım hesabından şunları paylaştı:

  ANLAYANA GÖNDERME..

  “CHP’sinin belediye başkanı ol, CHP’sinin il başkanını ilçe başkanlarını belediye başkanlarını milletvekilini örgütünü tanıma, CHP’sinin bayrak sallayan çocuklarını işe alma, işe aldıklarını işten çıkar AKP, MHP’lileri işe al sonra da çakılmasın diye hızlıca üye yap yanına iki tane yardımcı al, onlar çorba içmekten partiye partiliye sahip çıkmasın layloylom yapsınlar. Bir tane de meydanlarda bağıran cazgır bul meydanlarda bağırsın dursun. Yardımcıların ve cazgırın da senin yolundan gitsin danışıklı dövüşe devam. Herkes salak siz akıllısınız, herkes sana biat ve yalakalık edecek senin dediğin olacak etmeyenler dik duranlar partisini seven çalışkan dürüst insanlar istifa edecek, sonra çık ben örgütümle çok iyiyim sahte gülücükler sahte samimiyetler yemezler artık… Tavsiyem yanındakilerden kurtul, referandum kampanyasına destek ver, il ilçe örgülerine Milletvekillerine CHP’sine sahip çık. Kaf dağındaki burnunu indir aşağıya samimi ol.. Yoksa ilerde kimse yüzüne bakmayacak.. Bunları niye mi yazdım, benim koltuk makam derdim yok ve bundan sonra güzel şeyler olsun diye yazdım, ANLAYANA… şimdi son dakika haberi geldi tavsiyeme uymaya başlamış İncirliova’ya eğilmeye başlamış darısı Söke ve Kuşadası ilçelerimize saygılar..”