• Erkan Karaarslan’ı FETÖ İmamı saklamış…

  Özlem Çerçioğlu’nun Danışmanı Erkan Karaarslan'ı firarda olduğu dönemde kimlerin koruduğu, açıklığa kavuşmaya başladı. Aydın'dan polislere yakalanmadan kayıplara karışan Erkan Karaarslan'ın, FETÖ’nün Sarıyer İmamı Muzaffer Taşkın tarafından saklandığı bilgisine ulaşıldı.

  20:12:04 | 2016-12-18

   

  www.aydinsafak.com’a ulaşan şok istihbari bilgiler, Erkan Karaarslan ve karanlık ilişkileri konusunda ortalığı derinden sarsacak. Yapılan araştırmalar sırasında ulaşılan bilgiler, şok etkisi yarattı.

  Bilindiği gibi Erkan Karaarslan'ın 1 Ağustos 2016 tarihinde Mersin'de arama-yakalaması çıkmış, aynı gün eşinin ifadesi ile Aydın'da iken bir anda kayıplara karışmıştı.

  Erkan Karaarslan'ın kayıp olduğu yaklaşık 9 günlük dönemin ilk bir kaç günü hakkında, çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Aydın'dan polislere yakalanmadan kayıplara karışan Erkan Karaarslan'ın, FETÖ’nün Sarıyer İmamı tarafından saklandığı bilgisine ulaşıldı.

  Erkan Karaarslan'ın arandığı sırada, şu an tutuklu bulunan FETÖ Sarıyer İmamı Muzaffer Taşkın ve Sarıyer Belediyesi'ndeki kilit adamı Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat ile bir kaç gün aynı evde kaldıkları, bu eve yemek servisini dahi Sarıyer Belediye personelinin yaptığı öğrenildi.

  Bunun yanında çok daha ağır bir iddia olarak ise şöyle:

  Erkan Karaarslan arandığı dönemde FETÖ’nün Sarıyer İmamı Muzaffer Taşkın-Erkan Karaarslan-Mustafa Polat üçlüsü bir evde toplantı yaptılar. Bu toplantının yapıldığı ve toplandıkları evin Sarıyer İstinye Emniyet Amirliği'nde görevli Başkomiser C.'ile bazı adamlarının bildiği, Erkan Karaarslan'ın arandığı konusunda bilgi sahibi olmalarına rağmen işlem yapmadıkları öne sürüldü.

  Erkan Karaarslan ile FETÖ Sarıyer İmamı Muzaffer Taşkın'ı Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat'ın tanıştırdığı, Erkan Karaarslan her İstanbul'a geldiğinde Sarıyer FETÖ İmamı Muzaffer Taşkın ile buluşup istişare yaptıkları, geçmiş dönemlerde FETÖ'nün emniyetteki cellat isimlerinden Ali Fuat Yılmazer'in bu çarkı bildiği ve işbirliği içerisinde olduğu, hala emniyette deşifre olmamış adamları bulunduğu da, vahim iddialardan birini oluşturuyor.

  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in aslında sadece vizyondaki kişi olduğu, Erkan Karaarslan'ın Sarıyer Belediyesi'ndeki ana yapılanmasını Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat ile Bilgi İşlem Müdürü Sezgin Başalan üzerine kurduğu bilgisine ulaşıldı.

  Mustafa Polat ve Sezgin Başalan'ın, aynı zamanda çeşitli isimlere yapılan siber saldırılardan sorumlu oldukları da öne sürülüyor.

  Erkan Karaarslan'ın Aydın'daki 2 numaralı ismi Nermin Canyurt'un da İstanbul'da olduğu ve Sarıyer Belediyesi'ndeki yapılanmanın kilit ismi Mustafa Polat ile görüştükleri, Karaarslan ekibinin evrak temizleme ve delil karartma çabası içerisinde oldukları da ifade ediliyor.

  MİLYONLAR KARAARSLAN'A FEDA

  Öte yandan konuşursa çok kişinin canını yakacak olan “FETÖ’nün Yerel Yönetimler İmamı” lakaplı Erkan Karaarslan'ı kurtarmak için seferber olduğu kaydediliyor.

  Aralarında CHP'li eski avukat vekillerin de bulunduğu avukat ordusu için şimdiden 2 milyon lira kaynak ayrıldığı dillendiriliyor.

  Oysa Erkan Karaarslan'ın üzerinde hiç bir mal varlığı bulunmuyor. Bu kaynağın kimler tarafından ne şekilde aktarılacağı sorusu da açığa kavuşmayı bekliyor.

  İfadesinde tek telefonum var diyen Erkan Karaarslan'ın evinde yapılan aramada çok sayıda telefon, hat, sabit ve seyyar diske ulaşıldığı, şu an çözümleme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

  Bilindiği gibi Erkan Karaarslan yine ifadesinde üç şirketi olduğunu söylemiş, yapılan araştırmalarda 10 civarında şirketi olduğu ortaya çıkmıştı. Ayrıca Erkan Karaarslan’ın “Tanımıyorum.. Belediyelere kadro yerleştirmedim” dediği kişileri Belediyelere yerleştirdiği bu kadroların tamamına yakını da ya kendi çalışanı ya iş ortakları çıkmıştı.