• Kılıçdaroğlu’ndan “gri liste” tepkisi..

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Mali Eylem Görev Gücü grubunda olan Türkiye, gri listeye alındı. Yani ‘şüpheli devlet’ listesine alındı. Bu itibarı bozmaya kimin hakkı var? Polis arkadaşlarımızın teslim ettiği ama bazı hakimlerin, siyasilerin baskısıyla, serbest bıraktığı ve uyuşturucu baronlarının elini kolunu salladığı bir Türkiye’nin saygın olabilir mi? Bunların tamamını değiştireceğiz” dedi.

  11:45:21 | 2021-10-23

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Yenimahalle Belediyesi Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi Açılışı ile Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  “GÖRECEKSENİZ TÜRKİYE NASIL YÖNETİLİYOR

  Sevgili dostlarım, sizlerle beraber olmak benim için onur ve gurur meselesi. İki değerli belediye başkanımızı dinledik. Bir belediyenin nasıl yönetilmesi gerektiğini özetlediler. Bıraksak, çok daha uzun yaptıkları hizmetleri anlatabilirler. İlkeler belirledik. ‘Vatandaşlar arası ayrımcılık yapmayacaksınız, fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapacaksınız’ dedik. Bu ilkelere uydukları içindir ki bütün engellemelere rağmen Ankaralılara büyük hizmetler yapıyorlar. Yürekten kutluyorum. Belediye başkanlarımız görevlerini yapıyorlar. Devletimiz zengin bir devlettir. Sadece hizmet etme anlayışı ile değil her yıl bütçelerini büyütüyorlar. Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda göreceksiniz Türkiye nasıl yönetiliyor. Bütün talan düzenine son vereceğiz. Tüyü bitmemiş yetim hakkını koruyacağız. Eşit hizmet götüreceğiz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girme hakkı yoktur. Her evde huzurun, bereketin olması lazım. Üniversiteyi kazanan çocuk, heyecanla gönderilir. Nasıl oluyor 20 yıldır yöneteceksiniz, yurt sorununu çözemeyeceksiniz? Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda göreceksiniz, yurt sorununu bir yıl içinde bitireceğiz. Her anne baba çocuğunu rahatlıkla gönderecek.

  UYUŞTURUCU BARONLARININ ELİNİ KOLUNU SALLADIĞI BİR TÜRKİYE SAYGIN OLABİLİR Mİ

  Devletlerde saydam yönetilmek zorundadır. Herkes vergi ödüyor. Devletin temel geliri vergidir. Bunun doğru kullanılması lazım. Bir devletin itibarı vardır. Hele hele bizim gibi devletin saygınlığı çok daha önemlidir. Geçmiş hükümetler, yine saygın olan devletlerle beraber ortak anlaşma yaptılar. Mali Eylem Görev Gücü diye. Kara para, uyuşturucu parası ve rüşvetle elde edilen paralar bir ülkeye fayda getirmez. İmza atan bütün ülkeler mücadelede ortak irade beyan ettiler. Bu anlaşmayı imzalayan ülkelerden birisi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Mali Eylem Görev Gücü grubunda olan Türkiye, gri listeye alındı. Yani ‘şüpheli devlet’ listesine alındı. Bu itibarı bozmaya kimin hakkı var. Polis arkadaşlarımızın teslim ettiği ama bazı hakimlerin, siyasilerin baskısıyla, serbest bıraktığı ve uyuşturucu baronlarının elini kolunu salladığı bir Türkiye saygın olabilir mi? Bunların tamamını değiştireceğiz.

  NASIL OLUR TÜRK LİRASI GÜNEŞ GÖRMÜŞ KAR GİBİ ERİR

  Devlette liyakat esastır. Siyasi otorite halkının çıkarlarını düşünmek zorundadır. Türk lirası bizim onurumuzdur, şerefimizdir. Nasıl olur da Türk lirası, güneş görmüş kar gibi erir. Nasıl olur da zam, zulüm ve zorbalık egemen olun bir devlette. ‘Yolsuzlukla mücadele edeceğiz’ dediler, yolsuzluğun her türünü yaptılar. Belediye başkanlarımızın nasıl çalıştığını görünüz, aynı çalışmayı Türkiye için de bütün dostlarımızla beraber yapacağız. Huzuru, bereketi, birlikte yaşamayı getireceğiz. Kimseyi ayrıştırmayacağız. Bütün toplumu kucaklayacağız.”